Reali, PSG apo Siti, kush do ta marrë David Alabën?!

Mançester Junajtid nuk duket i interesuar për yllin e Bajernit, të paktën nuk mund ta ketë përparësi. Trajneri Ole Gunar Solskjer mendon se skuadra e tij ka nevojë për një qendërmbrojtës më shumë sesa një në krahun e majtë, ndaj “djajtë e kuq” e kanë hapur krahun për austriakun. Gjithsesi, 28-vjeçari duket se është drejt

Vazhdoni leximin →

Cavani, dështon kalimi te Benfica, lojtari pretendoi shumë

Dështon kalimi i Edinson Cavanit te Benfica. Sipas asaj që publikohet në median portugese tratativat mes palëve u ndërprenë për shkak të pretendimeve financiare të sulmuesit uruguajan që udhëtoi drejt Lisbonës bashkë me përfaqësuesit e tij për të mbyllur këtë transferim. Drejtuesit e Benficës e konsideruan shumë të lartë kërkesën për pagë të futbollistit që

Vazhdoni leximin →

Qenka Firpo çelësi i kalimit të Lautaro Martinezit tek Barcelona!

Interi paska rënë dakord dhe transferimi mund të realizohet. Të paktën kështu besojnë në Spanjë, ndërsa Barcelona po bën maksimumin për të marrë sulmuesin e ëndërruar nga të gjithë, Lautaro Martinezin. Çelësi për gjithçka qenka Hunior Firpo, ylli i akademisë katalanase, i lindur në Santo Domingo, por me pasaportë spanjolle. Interi ka thënë “po” që

Vazhdoni leximin →

“I zverdhuri” Gjasula drejt klubit të madh gjerman, shkon tek Hamburgu!

Kalon vizitat mjekësore dhe bëhet lojtar i një emri tepër tradicional të futbollit të Bundesligës. Klaus Gjasula do të jetë pjesë e Hamburgut sezonin e ardhshëm, një klubi themelues i elitës së Gjermanisë, ndonëse edhe edicionin tjetër do të luajë në kategorinë e dytë. Tabloidi “Bild” shkruan se mesfushori i kombëtares shqiptare ka shkuar në

Vazhdoni leximin →