Operacioni “Future, pranga 34 veta në Spanjë, edhe tenisi i molepsur

Pas një denoncimi paraprak, policia spanjolle, më 2015, nisi operacionin “Future” që, brenda një kohe të shkurtër, u shtri në disa qytete, Madrid, Sevilja, La Korunja, Pontevedra, Kordova, Almeria, Huelva, Kadiz, Barcelona, Kaseres dhe Badahos. Gjatë këtij operacioni, janë arrestuar 34 veta, midis tyre shtatë tenistë, të gjithë nga Spanja që, në ranglistën botërore të

Vazhdoni leximin →

Nadal, një kampion që bashkon fëmijën me mamanë

Nadal është një kampion i madh i tenistit edhe kur nuk është në formën e tij të shkëqyer. Kampioni spanjoll, në një turne ekzibicioni në Majorka, ka ndërprerë ndeshjen pasi një mama e shqetësuar po kërkonte fëmijën e saj të humbur, ndofta edhe për meritë të talentit të Rafael Nadal që huton shpesh fëmijët me

Vazhdoni leximin →

Më në fund bie Djokoviç dhe kryeson Marrej

Andy Marrej kryeson ranglistën e tenistëve botërorë, pasi Milos Raonic u tërhoq nga Paris Masters. Dy tenistët është dashur të përballeshin në gjysmëfinale, por kanadezi u tërhoq si pasojë e demtimit. Në këtë mënyrë, Marrej i jep fund kryesimit të Novak Djokovic prej 122 javësh. Skocezi bëhet britaniku i parë që shpallet tenisti numër 1

Vazhdoni leximin →

Mafia e basteve dhe Novak Gjokoviç, a kanë lidhje?

Tenisisti izraelit Amir Vejntraub që mban vendin e 222-të në ranglistën botërore të tenisit, deklaroi, kohët e fundit, se mafia e basteve ka kontaktuar një numër tenisistësh, me qëllim që t’i fiksojë paraprakisht rezultatet e ndeshjeve, madje edhe më të mirët, midis tyre edhe Novak Gjokoviçin. Por, media sportive në Serbi konsideron se as që

Vazhdoni leximin →