Kukësi fiton, por Bylisi tregon me gisht arbitrin Koçi; Teuta “hedh valle” në Shkodër!

Luajti më mirë dhe për këtë e meritoi. Kukësi mori tri pikë shumë të rëndësishme në Superligë, duke mposhtur minimalisht Bylisin në “Elbasan Arena”, ndonëse golin e vetëm e shënoi me penallti, dhe sfida nuk i shpëtoi dot polemikave. Të besuarit e trajnerit Orges Shehi arritën të ushtronin më shumë presion, e të krijonin më

Vazhdoni leximin →

Tirana me “pesë yje” në Gjirokastër, Kukësi “shkërmoq” Partizanin e Sormanit!

Tirana arriti një tjetër fitore në Superligën shqiptare duke iu afruar edhe më shumë titullit kampion. Skuadra e trajnerit Emanuel Egbo, triumfoi 5-0 në Gjirokastër ndaj Luftëtarit dhe arriti në kuotën e 59 pikëve pas 28 javëve të luajtura deri tani. Për kryeqytetasit autorë të golave ishin Vangjeli, Kobina, Hasani, Batha me penallti dhe Dunga.

Vazhdoni leximin →

“Çil e mbyll” me nisjen e Superligës, Duka nuk luan nga “istikami”, por ç’thotë “Qeveriu”?!

Ka pasur shumë fjalë këto kohë se nuk do të respektohej afati i përcaktuar. Superliga, sipas këtyre zërave, mund të shtyhej me një javë, nga data 3 qershor për në 10, por kjo gjë u hodh poshtë kategorikisht nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Në një komunikim telefonik me Abc Neës-in, numri

Vazhdoni leximin →