Mirë Partizani që u çmend me Flamurtarin, po Skënderbeu pse harroi futbollin?!

Vuajtje e madhe për tifozët edhe në fitore. Këtë i bëri Partizani përkrahësve të tij, brenda në “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, ndonëse përballë pati një ekip shumë pak të përgatitur si Flamurtari. Vlonjatët, të mbetur prapa jo për faj të tyre si lojtarë e si trajnerë, jo vetëm mundën të pakësonin dëmet, por edhe përfituan

Vazhdoni leximin →

Superliga nis me sfidë të madhe, por dhe me frikën e falimentimit!

Futbolli është festë dhe kjo në Shqipëri do të fillojë sot. Zë fill edicioni i 81-të me ndeshjen mes Kukësit e Partizanit në “Elbasan Arena”, veçse spektakli duket tepër i zbehtë që në fillim. Të paktën katër skuadra janë thuajse plotësisht të papërgatitura, pasi e kanë nisur stërvitjen shumë vonë. Skënderbeu, Flamurtari, Luftëtari e Vllaznia

Vazhdoni leximin →