Barcelonës i kthehet treshja sulmuese, Valverde ka gati MSD-në!

Barcelona e sezonit të kaluar pati shumë variacione taktike, diçka që pritej me largimin e Nejmarit, me rënien fizike të Iniestës dhe me ardhjen e një trajneri specialist si Ernesto Valverde. Gjithsesi, sezoni i ri duket se po kthen “huqin” e vjetër. Katalanasit, siç njoftojnë mediat, pritet të luajnë që sonte, ndaj Alaveshit në “Kamp

Vazhdoni leximin →

Si macja me miun, Italia e Venturës ndjek skemën e De Biazit

Jo vetëm Shqipëria ka dilema për formacionin, pasi të njëjtin problem e ka edhe Kombëtarja e Italisë Fillimisht ishte menduar se Italia kundër Shqipërisë do të luaj me formacionin 4-2-4, modul ky i preferuar nga trajneri Ventura. Por, ndryshimet që ka bërë Gianni de Biasi, duket se kanë detyruar italianin të ndërrojë formacionin nga 4-2-4

Vazhdoni leximin →

Higuain i jashtëzakonshëm, edhe kur punon për ekipin

Massimiliano Allegri ka lavdëruar Gonzalo Higuainin dhe nuk kursehet për këtë gjë. Ish sulmuesi i Napolit e Real Madridit, Gonzalo Higuain, shkëlqeu në fitoren prej 2:0 të Juventusit ndaj Cagliarit, i cili shënoi dy golat për Zonjën e Vjetër. Pas ndeshjes, trajneri Massimiliano Allegri ka vetëm fjalë të mira për argjentinasin, derisa foli edhe për

Vazhdoni leximin →