Fitore 3-1 ndaj Kazakistanit, Shqipëria i afrohet kualifikimit me … sulmin!

Në Bjellorusi, në Kazakistan dhe në Lituani kryefjala jonë ishte mbrojtja në këtë edicion të Ligës së Kombeve. Me dyshen Gjimshiti-Kumbulla, plus të tjerë si Ismajli apo Veseli, pastaj me mesfushorët e fortë Abrashi, Bare, Laçi, herë Gjasula e ndonjë tjetër, kombëtarja shqiptare kishte arritur ta ruante portën të paprekut. Këtë herë, pikërisht kur na

Vazhdoni leximin →

Shqipëria mund 2-1 Kosovën në “vëllazëroren” e Elbasanit, shënojnë Balaj e Uzuni!

Shqipëria luajti sot ndeshjen miqësore ndaj Kosovës në “Elbasan Arena”, ndërsa përgatitet për dy ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve. Kjo sfidë u konsiderua si një përballje vëllazërore mes dy ekipeve shqiptarë, ndërsa kombëtarja kuqezi shënoi në pjesën e parë me anë të Bekim Balës në minutën e 31-të, pas topit të marrë nga

Vazhdoni leximin →

Futbolli shqiptar, kapriço të fortësh dhe diktim për futbollistët

Vetëm në Shqipëri, futbolli nuk është më një lojë që kërkon fushë, por në të kundërt është kthyer në një kapriço të fortësh. Të gjithë ata që drejtojnë këtë sport mblidhen çdo ditë dhe përsërisin të njëjtat kërkesa drejtuar qeverisë, ndërkohë që kryeministri nuk duhet të jetë cënuar shpirtërisht nga mbledhjet e njëpasnjëshme të futbollit

Vazhdoni leximin →