Bundesliga, sezoni i ri nis në 18 shtator

Sezoni i ri i Bundesligës gjermane do të nisë ditën e premte të 18 shtatorit të 2020 dhe do të përfundojë në 22 maj të 2021. Federata gjermane e Futbollit publikoi datat e sezonit të ri të shoqëruar  edhe me datat e raundit të parë të Kupës së Gjermanisë. Në këtë mënyrë, qeveria e futbollit

Vazhdoni leximin →

Fanela e Milanin 2020/21; me Duomon në sfond

‘Footyheadlines’ është një portal që zbulon gjithnjë përpara kohe fanelat e reja të cdo klubi evropian që I përkasin sezonit pasardhës. E bëri një gjë të tillë edhe për atë të Milanit për sezonin 2020/2021. Për momentin flitet vetëm për dizenjon e e kësaj fanele e sidomos temën mbi të cilën është krijuar ajo. Në

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu e Luftëtari pa “mik”, Dinamo pret me 500 milionë lekë në xhep!

Një kampionat thuajse përgjysmë në ajër. Nëse vjet filloi me dhunë dhe tmerr, këtë sezon Superliga e Shqipërisë nuk dihet se çfarë përbërjeje do të ketë. Skënderbeu e Luftëtari cilësohen si klubet më të rrezikuar për t’u zbritur në Kategorinë e Parë, ndërsa Dinamo e Besa jepen si kandidatët më të mundshëm për t’i zëvendësuar,

Vazhdoni leximin →