Interi, Juventusi, Roma dhe misteri “Antonio Konte”!

Një trajner është më i kërkuari i momentit në Itali. Nuk flasim për Guardiolën, Poçetinon, Klopin apo Valverden, por për Antonio Konten, i cili është ende pushim që pas largimit nga Çelsi verën e kaluar. E ardhmja e tij është një nga misteret e momentit, pasi Roma me Interin janë të deklaruar thuajse publikisht se

Vazhdoni leximin →

Juventusi ka Ronaldon, por Milani tani ka Piontekun!

Ajo që po shpresonin tifozët e Milanit duket se po bëhet realitet. Kristof Piontek po tregon edhe me fanelën kuqezi se e ka të fortë instinktin për golin. Polaku vazhdoi me rrjetat e tij, duke shënuar edhe ndaj Kaljarit, në fitoren 3-0, dhe tashmë është kthyer në një protagonist. Ndoshta, jo aq sa Kristiano Ronaldo,

Vazhdoni leximin →