Një argjentinasi i duhet të punojë 6 muaj që të shohë Superklasikon!

Qëkur u mor vendimi që ndeshja e dytë finale e kupës Libertadores (Superklasiko) mes River Plates dhe Boka Juniorsit të luhet në “Santiago Bernabe” (20:30), shumë njerëz, sidomos, në Argjentinë kanë shprehur pakënaqësinë e tyre të madhe ndaj këtij vendimi të konfederatës amerikanojugore të futbollit, midis të tjerave, edhe për arsyen madhore se vajtja në

Vazhdoni leximin →

Maradona: Superklasiko në Madrid? Por a e dini sesa kushton fluturimi?

Legjenda argjentinase e futbollit dhe trajneri aktual i ekipit meksikan Dorados, Diego Armando Maradona, e kritikoi me forcë konferderatën amerikanojgore të futbollit për vendimin e saj që ndeshja e dytë finale e Superklasikos të Kupës Libertadores mes River Plates dhe Boka Huniorsit të zhvillohet në “Santiago Bernabe” të Madridit (9 dhjetor), për shkak të incidenteve

Vazhdoni leximin →