Juventus refuzon një ofertë për Dibalën

Juventus nuk ka ndërmend tëe shesë lirë kartonin e Paulo Dibalës. Zonja e Vjetër mësohet se së fundmi ka refuzuar një ofertë të ardhur në drejtim të sulmuesit argjentinas, lajm ky që u bë i ditur nga e përditshmja ‘La Stampa’. Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, ishte Totenhemi ai që u shfaq në zyrat e

Vazhdoni leximin →

Goditje tjetër për Popoviçin: Hardeni refuzon Mundobasketin

Ylli nr.1 i Hjuston Raketsave, Xhejms Harden, qëështë një nga basktbollistët më të mirë të së sotmes, nuk do të jetë pjesë e “dream-team-it” amerikan që do të marrë pjesë në kampionatin botëror të basketbollit që do të zhvillohet sivjet në Kinë (31 gusht–15 shtator). Hardeni, pak kohë më parë, kishte deklaruar se, nëse do

Vazhdoni leximin →

Mbape, “telefonatë” Realit, nuk rinovon me Paris SG

Që një ditë do të largohej, dhe që Parisin e quante thjesht një etapë rritjeje në karrierë, kjo nuk dyshohej aspak. Gjithsesi, duket se po përcaktohet edhe koha se kur Kilian Mbape do të largohet nga PSG. Sulmuesi 20-vjeçar mësohet se ka hedhur poshtë “uverturat” e klubit për rinovim të kontratës, një sinjal i qartë

Vazhdoni leximin →