Manchester City merr astrofizikantë; do të jenë në repartin e të dhënave të klubit

Pep Guardiola nuk ngopet.Katalanasit nuk i mjaftojnë shifrat e dominimit të Manchester City në Premier League dhe faktit që Liga e Kampioneve është e arritshme pas kualifikimit për në cerekfinale ku do të përballet me Borussia Dortmund,  por ai kërkon akoma më shumë për një skuadër…yjore. Sipas tabloidit ‘Daily Mail’, drejtuesit e Citizens po mendon

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Laporta përgatit një plan për Messin; blerje të rëndësishmë dhe kontratë të përjetshme

Një kontratë e përjetshme, e vlefshme edhe pasi të ketë lënë futbollin e luajtur dhe blerje rë rëndësishme për t’u kthyer protagonistë në Evropë. Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta po përgatit planin për të bindur Lionel Messin, kontrata e të cilit me klubin katalanas skadon në qershor të këtij viti, për të qëndruar në Katalonjë.

Vazhdoni leximin →

Real Madrid përgatit planin e tij për Kylian Mbappe

E ardhmja e Kylian Mbappe vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Pas ndeshjes me Montpellier, sulmuesi i përfaqësuese franceze e tha hapur se po mendon edhe për opsione të tjera për të vijuar karrierën e tij edhe pse ndihet shumë mirë te Paris Saint Germainit. Sipas të përditshmes AS, klubi transalpin i ka intensifikuar

Vazhdoni leximin →

Olimpiket, strategjia e IOC; vaksinimi i të gjithë sportistëve përpara Lojërave

Të vaksinohen të gjithë sportistët pjesëmarrës, përpara ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Tokios për të larguar përfundimisht rrezikun e anulimit të evenimentit dhe për të zhvilluar atë normalisht. Sipas ‘Daily Telegraph’, ky është plani i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar në bashkëpunim me Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Është kjo një fushatë e vërtetë vaksinimi në

Vazhdoni leximin →

Dyshimet për Rejën, mund ta bëjnë drejtor teknik dhe “kumbar” të trajnerit të kombëtares!

Zyrtarisht asgjë nuk ndryshon dhe nuk do të jetë aspak e lehtë. Edi Reja është për të dytin edicion trajner i kombëtares shqiptare, veçse në Federatë kanë menduar për një plan B. Ky plan parashikon që italianit 75-vjeçar t’i ofrohet pozicioni i drejtorit teknik të ekipit përfaqësues, madje edhe i ekipeve të tjerë kombëtarë të

Vazhdoni leximin →