Serie A, na ishte njëherë faktori fushë….

‘Muret e shtëpisë’ janë shembur, në Serinë A italiane faktori fushë nuk ekziston më, ose në rastin më të mirë ka gjithnjë e më pak rëndësi dhe këtë e thonë shifrat; pas 23 javëve është barazuar rekordi absolute I pikëve në transfertë të vendosur në sezonin 2017/18 me 306 dhe në 11 ndeshjet e fundit

Vazhdoni leximin →

Bombardim me pikë dhe asistë, Xhejms Harden tremb NBA-në!

Pretendentët kryesorë për titull mund të cilësohen të tjerë, por ai nuk mbetet kurrë “prapa liste”. Përkundrazi, Xhejms Harden është numri 1 i NBA-së edhe këtë sezon për pikët e shënuara, ndërsa po shkëlqen me asistet dhe me paraqitjet e tij. Ylli i Hjustonit shënoi 47 pikë në vetëm 34 minuta në parket, në suksesin

Vazhdoni leximin →