Zvicër, Baloteli gjobitet, I hiqet patenta për 3 muaj

Mario Baloteli ka probleme edhe me rregullat e qarkullimit rrugor. Sulmuesi I Breshias u gjobit në Zvicër me 100 Franga Zvicerane(90 Euro) për thyerje Kodit Rrugor dhe nuk do të mund të drejtojë makinën për 90 ditë në territorin helvet. Balotelit iu tërhoq patenta  për periudhën 31 dhjetor 2019-30 mars 2020, një vendim ky që 

Vazhdoni leximin →

I dehur në timon, Defrelit i tërhiqet patenta

Mbrëmja e së dielës ishte shumë ‘intensive’ për Greguar Defrel. Sulmuesi francez i Sampdorias pësoi një aksident me makinën e tij, aksident që për fat të mirë nuk pati dëme fizike, pasi evitoi një kontroll të policisë në Xhenova pranë Corso Europa. Sipas të përditshmes ‘Secolo XIX’, 27 vjecari që ishte në drejtimin e automjetit

Vazhdoni leximin →

Edhe tek Reali mund të “luash” me patentë falso

Fabio Coentrao, mbrojtësi i Real Madridit, e ka pranuar se e ka blerë patentën e mamkines per 4000 euro. Sipas portalit të njohur sportiv portugez, O Jogo, Fabio Coentrao të premten në gjykatën e Bragas ka pranuar se  e ka blerë patenten e shoferit per 4000 euro në vitin 2012. Coentrao ka pranuar se është

Vazhdoni leximin →