Përse dështoi transferimi i Mario Manxhukiçit te Mançester Junajtidi?

Në Premier Ligë në ditët e fundit të sezonit të transferimeve mbizotëron një rrëmujë e vërtetë dhe të gjithë klubet përpiqen të realizojnë objektivat e përcaktuar. Junajtidi nisi bisedimet me Juventusin për Mario Manxhukiçin, por duket se këto bisedime prodhuan “asgjë”, ndërkohë që të dy klubet nuk u morën vetsh dhe vetë Manxhukiçi nuk arriti

Vazhdoni leximin →

Lukaku nuk do para, por Interin; ama Junajtidi do vetëm para!

Sulmuesi i Mançester Junajtidit, Romelu Lukaku, është gati të bëjë madje edhe një “vetësakrifikim” financiar, vetëm që të transferohet tek Interi. Ky futbollist belg ka bërë të ditur përmes agjentit të vet se ai është gati të pranojë edhe një pagë shumë më të ulët sesa merr tani në “Old Trafford”, vetëm që të realizohet

Vazhdoni leximin →