Antonio Konte i zemëruar me kryesinë e Interit!

Trajneri i ri i Interit, Antonio Konte, gjatë turneut aziatik zhvilloi një takim me krerët e klubit, midis tyre, edhe me drejtorin e madh, Bepe Marota. Shqetësimi më i madh i Kontes ka lidhje me atë se kryesia e klubit dhe pronarët kinezë të tij nuk po ia përmbushin atij kërkesat lidhur me përforcimet e

Vazhdoni leximin →

A mund të jetë e vërtetë? Spanjollët ankohen tek Junajtidi!

Një pakënaqësi disi e veçantë vjen nga korridoret e stadiumit “Old Traford”. Mediat angleze njoftojnë se tre yjet spanjollë të Mançester Junajtidit, De Gea, Herrera dhe Mata, ndihen të ofenduar se po trajtohen ndryshe nga lojtarët anglezë në bisedimet për kontratat e reja. Nuk dihet nëse kjo është e vërtetë, por gjithsesi spanjollët qenkan të

Vazhdoni leximin →

Pa ardhur mirë te Barcelona, Vidal do që t’ia mbathë…!

Arturo Vidal shprehu në rrjetet sociale pakënaqësinë e tij ai është i detyruar “të ngrohë” stolin e Barcelonës, tek e cila ai erdhi gjatë verës nga Bajerni i Mynihut si një përforcim i madh. Në fakt, gjatë kohëve të fundit, ky futbollist kilian është shprehur disa herë se nuk është aspak i kënaqur me statusin

Vazhdoni leximin →

Media turke kunder Ceferin: Na goditi me thike pas shpine

Gjermania do te jete vendi organizator i Euro 2024 duke fituar ndaj kandidatures turke. Ne Turqi nuk eshte pritur aspak mire dhe media vendase filloi te kritikoje UEFA e presidentin e saj, Aleksander Ceferin duke ngritur akuza per manipulim ne zgjedhjen e kandidatures fituese per evenimentin kontinental te 2024. Sipas te perditshmet ‘Milliyet’, ekipi turk

Vazhdoni leximin →

Uniforma ‘alla Kroaci’ e Barcelones; kritika nga Miss Bum Bum

Shperthejne serish polemikat mes Suzi Kortez, alias Miss Bum Bum dhe Barcelones dhe shkak per kete eshte bere uniforma e  Barcelones per sezonin 2019/2020 per te festuar 20 vjetorin e bashkepunimit me klubin katalanas. Per sezonin pasardhes, Nike ka pergatitur nje uniforme ku fanela dhe corapet jane me kuadrata kuqeblu si ne stilin Kroaci. Uniforma

Vazhdoni leximin →