Ozil e Gyndogan, Klop lavdëron gjermanët e Premier Ligës

Do të donte t’i kishte pasur në skuadër, ndërsa për fatin e tij të keq, i ka kundërshtarë në të njëjtin kampionat. Jurgen Klop nuk mund ta humbasë elegancën duke sharë, ndaj nuk i mbetet gjë tjetër përveçse të lavdërojë patriotët e tij rivalë në Angli. Trajneri i Liverpulit mendon se “produktet” e futbollit gjermanë

Vazhdoni leximin →

Ozil, një shfaqje talenti për londinezët

Skuadra e drejtuar nga Venger u gjet shpejtë në disavantazhin e dy golave, kur vendasit shënuan fillimisht në minutën e 12-të dhe sërish pas 3 minutash. Megjithatë, reagimi mbërrin brenda pjesës së parë. Granit Xhaka ngushton diferencën në minutën e 20-të, ndërsa Oliver Giroud barazon gjithçka dy minuta nga përfundimi i pjesës së parë. Në

Vazhdoni leximin →