Maratona e Vengerit me Arsenalin, një kontratë “ e përjetshme”

Trajneri francez, Arsene Ëenger ka kontratë me Arsenalin deri në fund të këtij edicioni, por sipas Daily Mirror ai do ta vazhdojë qëndrimin në Emirates.

Ëenger pritet që gjatë marsit të nënshkruaj kontratë të re dy vjeçare.

Ky është një lajm i mirë për drejtuesit e Arsenalit, të cilët më pas do të tentojnë që kontratën t’ua vazhdojnë dy yjeve të skuadrës, Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez.