Aron Ramsdej, Arsenali ka gjetur portierin e madh të së ardhmes!

Bëri 8 pritje, mbajti portën të paprekur, ndërsa njëra prej ndërhyrjeve ishte e jashtëzakonshmë. Aron Ramsdejl është portieri i momentit në Angli, dhe njëri nga më të mirët në Europë, ndërsa Arsenali është tepër i lumtur. Skuadra londineze arriti një fitore të rëndësishme në fushën e një rivali direkt për Europën dhe për Championsin, Leisterit,

Vazhdoni leximin →

Sa problem është gjuri i Granit Xhakës për Arsenalin?!

Shumë muaj më parë, tifozët mund të kishin thënë “le ta thyejë qafën”, por tani ka shqetësim për fatin e tij në zyrat e stadiumit “Emirejts” të Londrës. Granit Xhaka është kthyer sërish në një lojtar të rëndësishëm për Arsenalin, dhe trajneri Mikel Arteta u duk  i mërzitur të lajmëronte se dëmtimi në gju i

Vazhdoni leximin →

Roma, Mourinho do Granit Xhakën, Tiago Pinto kërkon të përshpejtojë bisedimet me Arsenalin

Aksi Romë-Londër-Zvicër është gjithnjë e më i nxehtë. Këto ditë janë të rëndësishme për tratativat mes Romës dhe Arsenalin për transferimin e Granit Xhakës në kryeqytetin italian. Tiago Pinto kërkon të përshpejtojë këto tratativa për të realizuar blerjen e parë të kësaj vere, por më shumë ai kërkon këtë për të mbyllur këtë cështje përpara

Vazhdoni leximin →