Arsenali përfundon në fushën e gabuar

Ndeshja mes Arsenalit dhe Brighton U-18 është shtyrë: arsyeja është e pabesueshme. Autobusi i ekipit të të rinjve Gunners, i drejtuar nga ish-lojtari i Arsenalit, Jack Wilshere, mori kthesën e gabuar dhe, në vend që t’i çonte djemtë në Brighton, ku ndeshja ishte planifikuar për në orën 12:00, u nis drejt Bournemouth, 95 milje më

Vazhdoni leximin →

Guardiola cakton rivalët e titullit

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka thënë para takimit me  Arsenal se londinezët do të jenë për një kohë të gjatë kandidatw për të fituar titullin. “Ata ishin rivali më i madh sezonin e kaluar dhe do të qëndrojnë atje për një kohë të gjatë”,  ka thënë fillimisht Guardiola. I pyetur nëse Arsenali do

Vazhdoni leximin →

Mungon vetëm firma, Balogun te Monako për 45 milionë euro

Ditën e djeshme në media qarkulluan lajme se “bomberi” i “topçinjve” të Arsenal, Folarin Balogun është shumë pranë kalimit te francezët e Monaco dhe mesa duket akordi mes klubeve është arritur. “Gjigandët” francezë i kanë ofruar “topçinjve” shumën prej 45 milionë eurosh për transferimin e Balogun, shumë kjo që mesa duket ka kënaqur jo pak

Vazhdoni leximin →

“Legjendë” e Premier Ligës, Teo Uollkot lë futbollin në moshën 34-vjeçare

Ish-sulmuesi anësor i Arsenalit, Everton dhe Southampton, Teo Uollkot njoftoi gjatë kësaj jave largimin nga futbolli i luajtur në moshën 34-vjeçare, pas një karriere 23-vjeçare në të cilën ai bëri 397 ndeshje në Premier Ligë. Në “epokën e tij “topçinjtë” e Arsenal, Uollkot fitoi tre Kupa FA, si dhe dy Superkupa Anglie. Ai mori famë

Vazhdoni leximin →

Arsenal “sfidon” Ramsdejlin, “topçinjtë” zyrtarizojnë “gardianin” spanjoll

Pas një sezoni të mbyllur si nënkampionët e Premier Ligës, “topçinjtë” e Arsenal, duket se këtë sezon kërkojnë ta çojnë deri në fund “misionin” e tyre, teksa deri më tani ka afruar lojtarë fantastikë si Deklan Rajs, Kai Havertz e Jurien Timber. Mirëpo, “topçinjtë’ e Artetës nuk janë ndalur me kaq, pasi këtë të martë

Vazhdoni leximin →

Arsenal vazhdon merkaton, “topçinjtë” kërkojnë brazilianin e Aston Vilas

Transferimi i talentit anglez të mesfushës, Deklan Rajs duket se nuk ka mjaftuar për “topçinjtë” e Arsenal, të cilët tashmë duket se janë vënë pas një tjetër “ylli” të mesfushës së Premier Ligë. Bëhet fjalë për “shkatërruesin” brazilian të Aston Vila, Dagllas Luiz, i cili pëlqehet jo pak nga tekniku i “topçinjve”, Mikel Arteta, mirëpo

Vazhdoni leximin →