Nga Lautaro tek Obamejangu, Konte ka planet e tij tek Interi

Nuk do të donte aspak ta humbiste lojtarin e tij të rëndësishëm të sulmit, por mund të jetë i detyruar të pranojë. Nëse Lautaro Martinez do të dëshironte të shkonte tek Barcelona, Antonio Konte nuk do të niste “Luftën e Tretë Botërore”, por do të bënte llogaritë e tij. Mediat raportojnë se trajneri i Interit

Vazhdoni leximin →

Zbulohet se cili është destinacioni i radhës i Obamejangut

Pjer Emerih Obamejang, që mbas përfundimit të sezonit të kaluar të Bundesligës gjermane, ka qenë temë e vazhdueshme për mediumet sportive në botë, duke qenë se ky sulmues i jashtëzakonshëm i Borusias së Dortmundit e ka bërë, tanimë, të qartë se ai do të largohet, gjatë verës, nga “Signal Iduna Park”. Që para fillimit zyrtar

Vazhdoni leximin →

Obamejangu ka marrë një ofertë që nuk refuzohet!

Pjer Emerih Obamejangu, definitivisht, do të largohet nga Borusia e Dortmundit, pasi ka marrë një ofertë mjaft serioze. Në të njëjtën ditë, kur u njoftua se trajneri saj, Tomas Tuhel, do të largohet nga ekipi i “milionerëve” dhe u zbulua se Obmejangu kishte blerë shtëpi në Paris, “Bildi” gjerman transmetoi lajmin se ai (Obamejangu) kishte

Vazhdoni leximin →