Lebron Xhejms: Unë mbreti ?Dihet se cili është më i miri i të gjitha kohërava!

Për shumëkënd, Lebron Xhejmsi është basketbollisti më i mirë aktual në botë, por vetë ai thotë se, edhe sikur t’i thyejë të gjithë rekordet individualë në ligën NBA, Majkëll Xhordani është basketbollisti më i mirë i të gjithë kohëve në historinë e basketbolit botëror. Më ndeshjen e fundit kundër Sharlotit, ylli magjik i Klivlendit shënoi

Vazhdoni leximin →

Rajmond Kopa ka mbyllur sytë, Franca humbet një”mbret”

Raymond Kopa ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, nderkohe Franca ka humbur një altar futbolli. Legjenda e Real Madridit, Raymond Kopa, ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, transmeton Gazeta Express. Kopa ishte një ndër yjet e skuadrës së Real Madridit që dominuan futbollin në vitet e 50’ta, i cili fitoi tri Kupa Evropiane,

Vazhdoni leximin →

Selta “macja e zezë” e Realit bën proçkën e radhës..

Selta Vigo është një nga ekipet kundërshtar më të vështirë të Realit të Madridit gjatë viteve të fundit. Ka ndodhur shpesh që Selta i ka mundur “mbretërorët”. Lojtarët e saj luajnë, gjithnjë, të motivuar kundër Realit dhe, së fundmi, arritën që ta nxjerrin atë jashtë konkurrimit në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Këtë të diel,

Vazhdoni leximin →