Kilian Mbape? Zidani po kthehet në makth për Paris SG

Fisnikëria është e madhe kur e shikon në fytyrë, përballë ose në profil. Zinedin Zidan, padyshim, është një personalitet i veçantë i futbollit, veçse kur vjen puna për të mbrojtur interesat e tij, edhe francezi me origjinë nga Algjeria nuk ndryshon shumë nga të tjerët. Këtë po e kupton mirë Paris SG, pas komenteve që

Vazhdoni leximin →

Për Mbapenë e Ikardin, nuk ka klasike Paris SG-Marsejë!

“PSG atomizoi OM-në”, titullonte “L’Ekip”. “Klasikja PSG-OM, Mbape celebron golat e shënuar si një bebe që qan”, komentoi “Lë Parizien”. Ajo që ndodhi në “Park dë Prinses” ishte vërtet si një shpërthim eksplozivi, dhe dyshja Mbape-Ikardi bëri pluhur e hi kundërshtarin nga Jugu, që nuk mund të rivalizonte me kampionët. Përfundo 4-0, dhe PSG nisi

Vazhdoni leximin →

Festa luksoze e Nejmar dhe Mbape në Paris të rrethuar nga modele

‘Paris ishte një festë-kështu e pagëzoi Ernest Heminguej kryeqytetin francez në një nga romanet e tij të famshme, duke përmbledhur me një frazë të vetme magjitë e natës në qytetin e dashurisë. Dhe këtë fundjavë, sic tregohet në rrjetet sociale, Parisi ishte skenari I një feste që bashkoi 2 botë krejtësisht të ndryshme, futbollin dhe

Vazhdoni leximin →

Barcelona, dyshime për Nejmar, shfaqet emri I Mbapesë

Nejmar? Jo faleminderit, më mirë Mbape. Edhe pse para pak ditësh, babai I Nejmar konfirmoi se bisedimet me Paris sën /Zhermen për kthimin e sulmuesit në Camp Nou nuk ishin mbyllur, duket se Barcelona ka ndryshuar objektiv për merkaton e transferimeve të vitit tjetër. Në fakt kthimi I mundshëm I Neymar kishte krijuar një përcarje

Vazhdoni leximin →

Mbape kthehet, por vetëm me një video motivuese për ekipin!

Në mesjavë fillon Championsi dhe raundi i parë i ndeshjeve në grupe ka një Paris SG-Real Madrid, një superndeshje ku normalisht duhet të jenë në fushë superlojtarët. Njëri prej tyre, njëri nga më të mirët, Kilian Mbape, është ende në “pit stop”, madje ende nuk është kthyer në stërvitje me skuadrën. Gjithsesi, sulmuesi francez vendosi

Vazhdoni leximin →