Telenovela Nejmar, ndërhyn Mbappe: Dua që të qëndrojë te PSG

Serialit të merkatos së transferimeve ‘Nejmar’ i shtohet një aktor i ri, Kylian Mbappe. Sulmuesi i paris Sën Zhermenit ka ndërhyrë në lidhje me cështjen e së ardhmes së futbollistit brazilian teksa kërkoi qëndrimin e Nejmar te kampionët e Francës. ‘Dua që Nejmar të qëndorjë me ne-tha Mbape gjatë konferencës së shtyp të mbajtur në

Vazhdoni leximin →

Cmendet PSG; i ofron Mbapesë 50 milionë Euro në vit

Së fundmi janë shtuar zërat që flasin për pakënaqësitë e Kilian Mbapesë në drejtim të Paris Sën Zhermenit, pasi atij nuk i jepet roli i liderit në skuadër. Kjo ka bërë që te kampionët e Francës të bien sirenat e alarmit, pasi sulmuesi 20 vjecar tashmë duket se është vënë në shënjestrën e Mancester Sitit,

Vazhdoni leximin →

Mbape vendos kushtet, si t’ia bëjë tani Paris SG?

“Do të ikë”, “nuk do të ikë”, kjo është loja mediatike (dhe, me shumë gjasë, e vërteta) për Kilian Mbapenë, por largimi i tij nga “Parku i Princave” të Parisit nuk mund të quhet i garantuar. Sulmuesi i Francës e paska një “damar dashurie” për klubin e kryeqytetit, por gjithashtu ka edhe disa kushte për

Vazhdoni leximin →

Mbape, “telefonatë” Realit, nuk rinovon me Paris SG

Që një ditë do të largohej, dhe që Parisin e quante thjesht një etapë rritjeje në karrierë, kjo nuk dyshohej aspak. Gjithsesi, duket se po përcaktohet edhe koha se kur Kilian Mbape do të largohet nga PSG. Sulmuesi 20-vjeçar mësohet se ka hedhur poshtë “uverturat” e klubit për rinovim të kontratës, një sinjal i qartë

Vazhdoni leximin →