Konte alarmon Interin, çfarë ndodh pas sulmit ndaj Marotës?!

Barazimi me Romën mund të quhet edhe pozitiv, ndonëse qëllimi ishte afrimi sa më i madh me kreun. Interi ka një përmirësim, duke përballuar reagimin e vendasve e duke shmangur humbjen falë golit në fund të Romelu Lukakut me penallti. Gjithsesi, përmirësimi ende nuk mjafton, dhe për më tepër atmosfera në klub mund të përkeqësohet

Vazhdoni leximin →

Efekti Coronavirus, Marotta: I shqetësuar për të ardhmen, gjithcka mund të ishte administruar më mirë

Juventus-Inter I parashikuar të luhej të dielën është shtyrë për shkak të emergjencës Coronavirus dhe ky vendim është komentuar nga një prej drejtuesve të Interit, Beppe Marotta. ‘Vendimi është marrë nga Lega Calcio-tha Marotta-si qytetar them se situata është emergjente, duhet të kemi respekt për mbrojtjen e shëndetit. Por si drejtues klubi jam I shqetësuar.

Vazhdoni leximin →

E konfirmon Marota, Spaleti qëndron në stolin e Interit

Lucano Spaleti nuk do të largohet nga stoli i Interit. është vetë Administratori i Deleguar i klubit zikaltër, Bepe Marota që e konfirmoi në një intervistë për DAZN përpara sfidës me Udinezen që në fund u mbyll më barazimin 0-0. ‘Me Spaletin kemi një raport të shkëlqyer, nuk kemi asnjë motiv për t’u përplasur më

Vazhdoni leximin →