Lopetegi ka besim tek Sevilja, por Okampos është në dyshim!

Duhej të ishte një betejë argjentinase, në duelin e madh Inter-Sevilja, por njëri prej tyre nuk dihet nëse luan. Lukas Okampos, njëri nga futbollistët më të rëndësishëm të spanjollëve këtë sezon, ka një dëmtim dhe trajneri Lopetegi nuk dha siguri. “Për Okamposin do të vendos pas stërvitjes së fundit”, – tha ai në konferencën për

Vazhdoni leximin →

Ndershmëria e Karvahalit, madrileni lavdëron të shkarkuarin!

Nuk është se i mungon përvoja me trajnerët. Dani Karvahal ka punuar me disa prej tyre, ndërsa me vlerësimin e bërë së fundmi, tregoi se nuk ka asnjë grimë konformizmi. Mbrojtësi i Realit lavdëroi fort Hulen Lopetegin, teknikun e shkarkuar pak ditë më parë nga presidenti Florentino Perez, madje duke i bërë një kompliment sipëror.

Vazhdoni leximin →

Ky nuk është më Reali, por jo të gjitha fajet i ka Lopetegi

Mbas humbjes shkatërrimtare 5-1 nga Barcelona, ishte e qartë se trajnerin e Realit të Madridit, Hulen Lopetegi, e “mori lumi”, por, sidoqoftë, fjalët e një prej futbollistëve më të mirë të Realit, Isko, që doli në mbrojtje të Lopetegit, marrin një peshë të re, sepse klubi “mbretëror” nuk humbi në “Kamp Nou” vetëm për shkak

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, Lopetegi shkarkohet, nuk vjen Konte, por Solari

Ashtu sic pritej, Hulen Lopetegi nuk eshte me trajneri i Realit te Madridit. Nepermjet nje komunikate per shtyp, klubi merenges zyrtarizoi largimin e trajnerit spanjoll, nje levizje qe pritej prej kohesh. Vendin e Lopetegit per momentin do ta marre Santiago Solari, nderkohe qe drejtuesit e ‘Los Blancos’ do te nisin punen per trajnerin e ri

Vazhdoni leximin →

Reali: Lamtumirë Lopetegi, të presim Antonio Konte!

Fati i trajnerit të Realit është i vendosur. Hulen Lopetegi është i shkarkuar dhe në vend të tij vjen Antonio Konte. Presidenti Florentino Perez, sipas mediave spanjolle, e ka ndarë mendjen, ndërsa në mënyrë të përkohëshme skuadrën do ta stërvisë tekniku i ekipit B, Santiago Solari. Do të jetë pikërisht Solari që do të drejtojë

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, shkarkimi i Lopeteguit i kushton 18 milionë euro

Polemika që provokoi Reali i Madridit me njoftimin e arritjes së një marrëveshjeje me trajnerin Lopetegit 2 ditë para fillimit të botërorit detyroi presidentin florentino Perez që të përpilojë një kontratë shumë të favorshme për ish teknikun e përfaqësueses spanjolle. Katër muaj më vonë, gjendja ka ndryshuar në mënyrë drastike aq sa është krijuar edhe

Vazhdoni leximin →