Klopp ‘u tërheq veshin’ tifozëve të Liverpoolit

Në një letër të hapur të publikuar te Liverpool Echo, Jurgen Klopp u tërhoqi vëmendjen tifozëve të skuadrës së tij, Liverpool që nuk respektuan masat e sigurisë sanitare  teksa të premten festuan si të cmendur titullin kampion të Anglisë që The Reds e fitonin pas 30 vitesh. Ishin me mijëra persona që u mblodhën në

Vazhdoni leximin →

Ernesto Valverde dhe letra e lamtumirës nga Barcelona

Një ditë pas shkarkimit të tij si trajner I Barcelonës, Ernesto Valverde shkoi në qendrën sportive Sant Joan Despi për t’I thënë lamtumirën futbollistëve dhe punonjësve të tjerë të klubit, një vizitë që zgjati 20 minuta  me trajnerin që në fund të së cilës preferoi të mos japë intervistë për median. Në fakt Ernesto Valverde

Vazhdoni leximin →

Argjentina tërbohet; AFA letër CONMEBOL-it kundër arbitrimit.

Te Argjentina askush nuk e ka kapërdirë eliminimin në gjysmëfinale të Copa America nga Brazili. Te ‘Seleccion’ ankesat ishin të gjitha për arbitrimin dhe i pari që shpërtheu ishte pikërisht Lionel Messi, ndërkohë që në veprim hyri edhe Federata Argjentinase e Futbollit. Kjo e fundit nëpërmjet presidentit Klaudio Tapia dërgoi një letër në Konfederatën Amerikanojugore

Vazhdoni leximin →

Botërori i ri i klubeve; klubet evropiane e refuzojnë

Klubet evropiane e refuzojnë formatin e ri të botërorit të klubeve. Shoqata e Klubeve të kontinentit i dërgoi një letër UEFA për t’i bërë të ditur se asnjë prej 232 anëtarëve të saj nuk ka ndërmend që të marrë pjesë në këtë kompeticion që po promovohet nga FIFA dhe presidenti i saj Xhani Infantino Sipas

Vazhdoni leximin →