Konte hedh pas krahëve humbjen në Kupë: Paguam derbin!

Ai dëshiron gjithnjë të fitojë, por përvoja e ka mësuar se në futboll ka edhe humbje. E tillë ishte ajo e gjysmëfinales së parë të Kupës së Italisë me Napolin, madje në “San Siro”, diçka që nuk i lejon Interit të cilësohet favorit. Gjithsesi, trajneri Antonio Konte nuk duket se është dëshpëruar shumë, as nuk

Vazhdoni leximin →

Ç’ndodhi me Partizanin? Kryengritje apo diçka edhe më e rëndë?

Nuk duam të jemi “politikisht korrektë”, pasi kjo është shenjë e nënshtrimit dhe e frikës. Për këtë arsye, pyetja është e drejtpërdrejtë, pra çfarë ndodhi me Partizanin në Lezhë? Ishte një kryengritje ndaj trajnerit Sormani apo ndonjë drejtuesi, apo ndonjë gjë edhe më e rëndë, që mund të quhet manipulim ndeshjeje? Koha do ta tregojë,

Vazhdoni leximin →