Çfarë lajmi tek Reali, kapiteni Ramos kthehet në formacion!

Prej shumë javësh, Reali i Madridit kishte dalë nga faqet e para të gazetave apo titujt kryesorë të emisioneve sportive, dhe jo më kot. Pavarësisht kthimit të Zidanit, skuadra “merenges” ishte krejtësisht jashtë çdo objektivi dhe paraqitjet në fushë vazhdonin të ishin për t’u harruar. Më shumë flitej për blerjet e mëdha të verës, por

Vazhdoni leximin →

Lebron spektator për Lejkërsat, dhe nuk po bëhet ende mirë

Nuk është se ka shumë kohë për të humbur në karrierë, por dëmtimet nuk mund t’i kontrollojë. Lebron Xhejms e ndoqi sërish qetësisht në një ulëse ndeshjen e Los Anxhelos Lejkërsave ndaj Çikago Bullsit, në “Stejpëlls Sentër”. Më në fund një fitore, 107-100, por kanë qenë vetëm 4 suksese në 11 ndeshjet që kalifornianët kanë

Vazhdoni leximin →

Ronaldo pendohet si Mesi, do kthehet përsëri tek Portugalia

Sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo, shpjegoi se përse kishte kërkuar që të mos thirrej në përfaqësuesen portugeze mbas Botërorit 2018. Verën e kaluar, ky futbollist 33-vjeçar u shpërngul nga Reali për te Juventusi, ndërkohë që ai vuri në dukje se kishte nevojë për disa kohë që të përshtatej me klubin torinez. “Gjatë vitit 2019, unë

Vazhdoni leximin →

Raiola dhe Milani po kurdisin orën për kthimin e Ibrahimoviçit?

Agjenti i njohur i futbollit, Mino Raiola, është takuar me kryesinë e klubit të Milanit për vazhdimin e kontratës me Xhakomo Bonaventurën. Në këtë takim u bisedua edhe për kthimin në këtë klub të Zllatan Ibrahimoviçit, njofton “Kalçomerkato”. Raiola nuk ka pasur marrëdhënie të mira me drejtuesit e mëparshëm të Milanit, por, mbas ardhjes në

Vazhdoni leximin →