PSG rinis stervitjet, Neymar përafron kthimin në France

Sulmuesi i Paris Saint Germainit, Neymar ka lënë Brazilin ditën e premte për t’u kthyer në Francë ku do t’i bashkohet skuadrës në rifillimin e stërvitjeve në 22 qershor. Sipas të përditshmes ‘L’Equipe’ në versionin online të saj, klubi transalpin u ka rekomanduar të gjithë futbollistëve të tij që të kthehen në Francë brenda 15

Vazhdoni leximin →

Bundesliga rikthehet në 15 ose 22 maj, Kancelarja Merkel hap “dritën jeshile”!

Më në fund diskutimet përfunduan, madje me sukses. Fjalën vendimtare do ta thoshte “Gruaja e hekurt” e Gjermanisë, dhe Angela Merkel nuk zhgënjeu. Kancelarja i hapi “dritën jeshile” rifillimit të Bundesligës, madje që në gjysmën e dytë të këtij muaji, pra të majit. Lajm i madh për futbollin gjerman, dhe për atë europian, pasi rikthimi

Vazhdoni leximin →

Bajerni kthen yjet në stërvitje, betohet se do respektojë rregullat për virusin!

Nuk ishin të parët që e bënë, por e morën guximin edhe ata. Futbollistët e Bajernit të Mynihut iu kthyen fushës së stërvitjes këtë fillimjave, pavarësisht rrezikut nga koronavirusi. Drejtuesit bavarezë vendosën ta hidhnin këtë hap, duke e grumbulluar skuadrën në kompleksin stërvitor në Rrugën Zebener të Mynihut, veçse duke u kujdesur që përgatitjet të

Vazhdoni leximin →