Kur ribashkohet Atetiko dhe Diego Kosta, as s’flitet për para..

Diego Costa do të rikthehet në Atletico Madrid, tek klubi që quhet atdheu i tij ose toka e shpirtit. Atletico Madridi ka arritur marrëveshje me Chelsean për transferimin e Diego Costas në kryeqytetin spanjoll, shkruan AS. Sipas AS-it transferimi i Costas do t’i kushtojë Atletico Madridit 55 milionë euro. Costa momentalisht është në Brazil dhe

Vazhdoni leximin →

Milani, sikur të luante në fushë kaq forte si ne merkato

Gjiganti italian, Milan, që, tani, udhëhiqet nga pronarët e rinj kinezë, është “zhytur” thellë në “pazarin” e transferimeve, ndërsa ai ka shpenzuar para të mëdha, duke sjellë 11 lojtarë të rinj në këtë klub. Por, sikurse duket, ky klub italian nuk po ndalet, deri sa të mbarojë vera. Prioritet i ri, tani, është Diego Kosta

Vazhdoni leximin →

Sms-ja që Konte i dërgoi Diego Kostës do t’i kushtojë miliona euro Celsit!

Mesazh sms, me të cilin trajneri i “bluve” të Londrës, Antonio Konte, e informoi sulmuesin Diego Kosta se ky i fundit nuk ka të ardhme në “Stemford Brizh”, do t’i kushtojë shtrenjtë klubit kampion të Anglisë. Sikurse dihet, mbas kësaj sms-je, futbollisti brazilian me pashaportë spanjolle ndodhet në rrugën e daljes së Celsit. “Përshëndetje, Diego,

Vazhdoni leximin →