Paska qënë lamturmirë false, Konte dhe Diego Kosta s’ndahen dot

Diego Costa do të mbetet në Chelsea për sezonin 2017/18 dhe lajmi nuk quhet festiv per Konten.

Skuadra e Chelseat ka regjistruar 25 lojtarë për sezonin 2017/18, në mesin e të cilëve është edhe sulmuesi Diego Costa.

Lojtari gjatë tërë verës nuk ka marrë pjesë në stërvitjet e Chelsea, pasi Antonio Conte nuk llogarit në shërbimet e tij.

Por, pas dështimit të transferimit të tij në Atletico Madrid, Chelsea ka vendosur ta mbaj në skuadër

Lajmin e ka konfirmuar edhe portieri Thibaut Courtois, i cili ka publikuar një foto me Costan, duke shkruar: “Ai qëndron”, duke u tallur kështu me Gerard Pique