“Marka” për Konten: E fundit e “Zotërisë Sherr”

Natyra e tij shpërthyese ka krijuar shumë momente të tilla. Antonio Konte njihet si një nga trajnerët më emocionalë të futbollit europian dhe botëror, dhe ja ku i ndodhi një tjetër konflikt që përfundoi me divorc. Italiani nuk do të jetë më trajner i Totenhemit, ndërsa klubi anglez njofton se dy palët kanë gjetur akordin

Vazhdoni leximin →

Konte largohet nga Totenhemi, vallë e pret Juvja apo Interi?!

Trajneri është i tillë, dhe kështu ka qenë gjithmonë. Kur thua Antonio Konte, ke thënë edhe sukses, por edhe paparashikueshmëri e nervozizëm të skajshëm. Kështu ndodhi edhe tek Totenhemi, kur italiani shpërtheu në konferenën e shtypit kundër skuadrës dhe drejtuesve, ngjarje që përfundoi me ndarje të dyanshme. Thuhet “me mirëkuptim”, ndërsa Spërsat kanë ulur përkohësisht

Vazhdoni leximin →

Totenhemi është gati që të shkarkojë Antonio Konten

Sulmi ndaj lojtarëve të tij ishte i jashtëzakonshëm, pre njeriu që nuk dëshiron të vazhdojë më në detyrë, dhe që nuk ka besim se mund të arrijë sukses aty ku është. i tillë Antonio Konte, që kritikoi ashpër futbollistët e tij për egoizëm dhe mungesë të mentalitetit fitues, ndërsa presidenti i Totenhemit, Daniel Levi, po

Vazhdoni leximin →

Konte: Nuk shënuam dot gol, duhej të ishim më mirë në sulm!

Eliminimi i Totenhemit nga Championsi nuk shkaktoi atë dramë që ndodhi me katastrofën e Paris SG, por gjithsesi atmosfera në Londër nuk është aspak e mirë. Mediat shkruajtën se “gjelat” vazhdojnë të jenë humbës, ndërsa tekniku Antonio Konte është me një këmbë jashtë klubit. Vetë trajneri i Totenhemit pati qortime për ekipin e tij. “Ndodhi

Vazhdoni leximin →

Konte: Jam kthyer dhe dua çerekfinalet e Championsit!

Nëse Milani shqetësohet nëse do të arrijë të mbrojë në Londër epërsinë 1-0 të arritur në ndeshjen e parë në “San Siro”, Totenhemi ka një problem më të madh. Skuadra e trajnerit Antonio Konte, që nuk mund të cilësohet një eksperte e Championsit, do të ndeshet me një ekip që ka dalë 7 herë kampion

Vazhdoni leximin →