Njukasëlli dhe Çelsi duan me patjetër 60-milionëshin Tonali

Dy klubet angleze kanë “sulmuar” Milanin për një futbollist i cili parimisht cilësohet i patransferueshëm, i paprekshëm. Flasim për Sandro Tonalin, për të cilin kuqezinjtë investuan fort kur e morën nga Bresha, dhe i cili cilësohet si një nga liderët e rinj të ekipit, dhe një nga yjet e mëdhenj bashkë me Rafael Leaon. Gjithsesi,

Vazhdoni leximin →

Broja sërish në “provim” tek Çelsi, a do ta kalojë shqiptari testin e Poçetinos?!

Festa do të përsëritet edhe këtë herë. Armando Broja mbetet pjesë e Çelsit të paktën këtë verë, e trajneri i ri, Maurisio Poçetino, do të bëjë ekzaktësisht të njëjtën gjë si gjermani Tomas Tuhel verën e kaluar. Sulmuesi i kombëtares shqiptare do të bashkohet me Blutë e Londrës në fazën përgatitore, ndërsa dhe tekniku argjentinas

Vazhdoni leximin →