Në finale – Kanadaja dhe Suedia do të përplasin shtizat në akull

Kanadaja dhe Suedia “do të përplasin shtizat” në ndeshjen finale të kampionatit botëror të hokeit mbi akull, të zhvilluar në Gjermani dhe Francë. Në ndeshjet gjysmëfinale, kanadezët dhe suedezët shënuan nga katër gola në portat e rusëve dhe të finlandezëve, duke siguruar, kështu, pjesëmarrjen në finale që do të luhet në Këln. Kanadaja, mbrojtëse e

Vazhdoni leximin →

Botëror në tre shtete, Kanadaja, SHBA dhe Meksika gati kandidaturën

Për herë të parë, tre shtete janë gati të kandidojnë së bashku për organizimin e njw Kampionati Botwror. Presidenti i Konfederatës së Vendeve të Amerikës së Veriut, Qendrore dhe Karaibeve (CONCACAF), Viktor Montiljani, konfirmoi gjithçka për “Reuters”. “Kanadaja, SHBA dhe Meksika po planifikojnë të organizojnë një Botëror së bashku. Ne jemi të hapur për një

Vazhdoni leximin →