Ronaldo gati ndaj Parmës, por Sarri e ka mendjen tek De Ligti!

CR7-ta la pas virozën apo sëmundjen dhe pritet të aktivizohet në ndeshjen e sotme në Serinë A. Trajneri Mauricio Sarri e kishte thënë që përpara sesa ylli i tij të ndihej keq. “Ronaldo, nëse dëshiron, mund të luajë”, – ishin fjalët e tij, një sfidë, por edhe një paralajmërim për kampionin portugez që të ekonomizojë

Vazhdoni leximin →

Mesfusha e Juves nuk bind, Sarri ndoshta po vepron me qëllim!

Filozofia e tij ishte që skuadra nuk mund të përballonte një lojë me 3 sulmuesit kryesorë njëkohësisht në fushë. Mauricio Sarri nuk kishte dyshime që Kristiano Ronaldo, Paulo Dibala e Gonzalo Higuain nuk duhej të ishin titullarë që të tre, sepse mesfusha e vuante, dhe kështu ndodhi në Superkupën e Italisë ndaj Lacios. Edhe pse

Vazhdoni leximin →