Celsi, humbje prej 118 milionë Eurosh në vitin e fundit

Pas dy viteve me rezultat pozitiv në bilancin financiar, Celsi në vitin e fundit regjistroi një humbje prej 100 milionë Paund ose 118 milionë Euro. Është  tabloidi britanik ‘The Sun’ që publikoi gjithcka sipas të cilit kryesisht në këtë rezultat financiar kanë ndikuar blerjet e Kepas, Pulishic, Kovacic dhe Zhorzhinjos që në total kapën një

Vazhdoni leximin →

Nxito Junajtid, pa Champions humb dhjetëra milionë euro!

Tetë blerje pritet të bëjë Ole Gunar Solskjer, por kjo duhet të ndodhë shpejt dhe rezultatet të kthehen. Mançester Junajtid ka nisur të pësojë humbje të mëdha duke mos qenë në Champions, siç e tregojnë bilancet e fundit financiare. Plot 67 milionë paundë stërlina më pak hyjnë në llogaritë e klubit për sezonin e kaluar,

Vazhdoni leximin →

Milan dhe bilanci financiar; humbje me 156 milionë Euro

Milan publikoi bilancin financiar deri në 30 qershor të këtij viti dhe ia prezantoi Këshillit Administrativ dhe rezultati nuk është ndër më të mirët, përkundrazi. Klubi  rezulton se ka humbje teksa e mbylli vitin me humbje financiare prej 155.9 milionë Eurosh, shifër kjo që është më e lartë nga pritshmëritë pasi mendohej për një humbje

Vazhdoni leximin →