E bujshme! Policia e Sao Paulos heton Kafunë; ja përse…

Markos Kafu këto ditë është bërë protagonist I një ngjarjeje vërtet të bujshme. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja ‘Veja’, policia e Sao Paulos ka hapur hetimet për ish mbrojtësin e përfaqësueses braziliane dhe të Milanit e Romës pasi dyshohet për lidhje me grupin terrorita  ‘Primeiro Comando da Capital’ (PCC). Policia dyshon se PCC

Vazhdoni leximin →

Mancester Siti, Bernardo Silva, nën hetim për racizëm

Racizmi është në qendër të diskutimeve në futbollin anglez. Bernardo Silva është akuzuar nga Federata Angleze e Futbollit për sjellje jo korrekte dhe kjo për shkak të një postimi në Tëitter ku ishte një foto e shokut të tij të skuadrës te Mancester Siti, Benxhamin Mendi përkrah logos se një kompanie të njohur spanjolle cokollatash

Vazhdoni leximin →

SHBA, abuzimet seksuale në sport hetohen nga qeveria

Qeveria amerikane hap hetimet për abuzimet seksuale në sport në këtë vend. Është pikërisht Departamenti i Drejtësisë që ka ndërmarrë kërë hap duke u bazuar te problemet që ekzistojnë në sistem. Lajmi bëhet i ditur nga ‘Ëall Street Journal’ sipas së cilës, shkas për hapjen e këtyre hetimeve u bë skandali i shpërthyer me mjekun

Vazhdoni leximin →