Ditëlindje me megatransferim: Bajerni siguron yllin e Atletikos

Klubi kampion i Gjermanisë, Bajerni i Myninhut, ka arritur marrëveshje paraprake për transferimin në radhët e veta të futbollistit të Atletikos së Madridit, Luka Hernandes, njofton gazeta gjermane “Bild”. Ky futbollist, në fakt, duhej të ishte transferuar në Mynih që janarin e fundit, por trajneri i Atletikos, Diego Simeone, arriti ta bindë atë që të

Vazhdoni leximin →

Vëllai i Atetikos e “uron” me të hedhur vëllanë e Realit

Teo Ernandezi, gjatë verës së kaluar, u transferua nga Atletiko e Madridit për te Reali i Madridit, kështu që ai jo vetëm që  “tradhtoi” “jorganxhinjtë”, por u shkëput edhe nga vëllai i tij, Lukas, që luan me ekipin e Diego Simeones. Sidoqoftë, ky stoper i ri (Lukasi) tërhoqi vëmendjen enjerëzve me urimin që ai u

Vazhdoni leximin →

Poketino: “Ksavi Hernandez më urren historikisht mua!”

Ish-futbollisti i Barcelonës Ksavi Hernandez, në një intervistë në tabloidin anglez “San”, i rekomandoi direkt Pep Guardiolës që “ta hapë qesen”, që të sigurojë shërbimet e futbollistit Dele Ali dhe ndaj kësaj deklarate të ish-kapitenit legjendar të Barcelonës shumëkush reagoi pozitivisht, duke qenë se ai, me këtë rast, vlerësoi lart edhe cilësitë e mesfushorit të

Vazhdoni leximin →