Grizmani dhe kritikat, francezi tregon golat e tij dhe të Nejmarit!

Flitet për dy sulmues të mëdhenj, ndonëse tepër të ndryshëm. Antuan Grizman dhe Nejmar janë në historinë e futbollit spanjoll, ndërsa francezi e shpëtoi disi sezonin e tij të parë tek Barcelona, duke shënuar 15 gola, aq sa ia doli braziliani në edicionin fillestar për “blaugranët” në 2013-2014. Rrjeta në fushën e Vijarrealit, përveçse shumë

Vazhdoni leximin →

Antuan Grizman krijon kompani me kuaj garash

Antuan Grizman është shumë I apasionuar pas kuajve dhe francezi ka bërë një hap më shumë në këtë passion të tij teksa së bashku me të atij Alen, krijoi një kompani  me kuaj garash. Vetë sulmuesi I Barcelonës e bëri të ditur lajmin nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ku I bëri jehonë një lajmi

Vazhdoni leximin →

Grizman kthehet si kundërshtar, Koke: Dha gjithcka këtu, duhet falenderuar, tani është rival

Mbrëmja e së dielës ka rezervuar supersfidën e kampionatit spanjoll mes Atletiko Madrid dhe Barcelonës. Sfida do të luhet në ‘Wanda Metropolitano’ dhe një vëmendje do t’I kushtohet  Antuan Grizman që kthehet si kundërshtar në Madrid. I gjithë kurioziteti do të jetë për sjelljen e tifozëve të Atletikos ndaj francezit për kalimin e tij te

Vazhdoni leximin →