Grizman: Tek Franca në rolin tim, por jo tek Barcelona!

Kundërshtari i Shqipërisë të dielën është tepër i lumtur në ekipin kombëtar. Antuan Grizman u shpreh për shtypin francez se ndihet shumë mirë me trajnerin Didie Deshamp, pasi për “gjelat” luan në pozicionin e tij të natyrshëm, diçka që nuk ndodh tek Barcelona. “Të luash  në qendër të sulmit, për mua do të thotë të

Vazhdoni leximin →

Fantazma e MSN-së po shkatërron Grizmanin tek Barcelona!

Nja 14-15 muaj më parë bëri një deklaratë dashurie (ndonëse të vonuar) për Atletikon e Madridit, dhe vendosi të mos shkonte tek Barcelona. Antuan Grizman ishte hero në “Uanda Metropolitano” gjatë sezonit të kaluar, por koha kaloi dhe ai u mendua sërish. Verën e shkuar pranoi transferimin, duke mos mbyllur dot plagët në “Kamp Nou”,

Vazhdoni leximin →

Barça më në fund merr frymë, 200 milionë eurot japin fryt!

Ishin blerjet më të shtrenjta të verës, dhe morën kritikat më të mëdha në vjeshtën e parë. Pas një gushti dhe shtatori të vështirë, Frenki De Jong dhe Antuan Grizman duket se po mësohen të jenë lojtarë të Barcelonës, madje duke shkëlqyer larg “Kamp Nout”, gjëja që është më e rëndësishmja për trajnerin Ernesto Valverde.

Vazhdoni leximin →