Gafa e Trump; Uron Kansasin e gabuar pas Super Bowl

Cdokush mund të bëjë një gabim në mënyrë instiktive, por kur bëht fjalë për presidentin e SHBA, ky gabim bëhet lajm dhe përfundon në internet. Është ky rasti I Donald Trump teksa bëri urimin e tij për skuadrën kampione të National Football League, Kansas City Chiefs teksa ngatërroi qytetin me shtetin Kansasin Në një postim

Vazhdoni leximin →

Ricarlison, cfarë dreqi po thua? ‘Pjata ime angleze e preferuar janë …makaronat’

‘Cila është pjata jote e preferuar?’. Mjaftoi një pyetje e thjeshtë e postuar nga një ndjekës I Ricarlison në Tëitter për të provokuar figurën e shëmtuar të futbollistit që bëri xhiron e botës në internet në shumë pak kohë. ‘Makaronat’-ishte përgjigjja e futbollistit të Evertonit që mesa duket se e injoroi origjinën italiane të kësaj

Vazhdoni leximin →

Gafa me himnin shqiptar; Franca do të ndëshkohet

Franca do të ndëshkohet për gafën me himnin shqiptar përpara sfidës me Kombëtaren shqiptare që solli edhe vonesën me 7 minuta të startit të ndeshjes. Komisioni I Disiplinës së UEFA tashmë ka hapur hetimet për konfuzionin e krijuar kur në vend të himnit shqiptar u ekzekutua ai I Andorrës, dhe e përditshmja ‘L’Equipe’ flet me

Vazhdoni leximin →