Festat e Krishtlindjeve, dhurata, ironi e humor mes pilotëve të F1

Kur vijnë Krishtlindjet padyshim mendja të shkon te dhuratat. Tashmë në Botërorin e Formula 1 duket sikur është bërë një traditë që pilotët t’i bëjnë dhurata njëri-tjetrit kjo sipas një sistemi të përcaktuar me short. Nuk kanë munguar ironitë dhe humori në momentin e dorëzimit të këtyre dhuratave nga këta pilotë, sic është rasti i

Vazhdoni leximin →

Ros Braun: Nuk duam ta humbasim Ferrarin, por ka limite

Tashmë Ferrari dhe Liberty Media janë përfshirë në polemika të forta mes tyre. Pronarët e Formula 1 kërkojnë një kampionat më të mirë e më spektakolar duke vendiosur disa rregulla që nuki kanë shkuar aspak për shtat skuderisë Italiane e cila së fundmi ka kërcënuar me largim nga kampionati.  Një veprim që është transmetuar edhe

Vazhdoni leximin →

Botërori i F1 në 2018, kthehen garat e Gjermanisë dhe Francës

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit zbulon të gjitha enigmat në lidhje me Botërorin e Formula 1 të vitit 2018. Institucioni më i lartë i kompeticioneve automobilistike në mbledhjen e zhvilluar në Paris miratoi kalendarin e kampionatit të vitit të ardhshëm ku të rejat nuk mungojnë. Një prej risive të  Botërorit të Formula 1 për 2018 është

Vazhdoni leximin →

Lëklerk dhe Erikson, pilotët e Alfa Romeo Sauber në 2018

Sharl Lëklerk dhe Markus Erikson janë pilotët e skuadrës së rinvuar të Formula 1, Alfa Romeo Sauber. Drejtuesit e kësaj të fundit zbuluan makinën e re që do të zbresë në pistat e këtij kampionati vitin e ardhshëm dhe bashkë me të edhe pilotët dhe kjo vetëm pak ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit

Vazhdoni leximin →