Pas Barklit? Kristiano Ronaldo sportisti më i përgatitur evropian..

Këtë zgjedhje e bëri një grup, ku bëjnë pjesë dr.Majkëll Xhojner i klinikës Mejo, nënpresidenti i Akademisë Sportive të njohur të Floridës, IMG, Dejvid Hese, dr. Kristofer Lindstrom, specialist i qendrës EHOS, Roj Holms dhe trajneri i atletikës, Sju Falsone. Të lartpërmendurit vlerësuan se sportisti më i përgatitur për momentin në botë është mbrojtësi 22-vjeçar

Vazhdoni leximin →

Cili do të jetë misteri në Ligën e Evropës? Të hënën “loja” në vazo…

Tanimë, mbas përfundimit të ndeshjeve në grupe, dihen ekipet që do të vazhdojnë të luftojnë për trofeun e dytë të rëndësishën – Ligën e Evropës (LE). Të papriturën më të madhe e ofroi Olimpiakosi grek që eliminoi Milanin. Fazën grupore të LE-së e kapërcyen që ta vazhdojnë më tej konkurrimin: Bajer Leverkuzeni, Zyrihu, Salcburgu, Selltiku,

Vazhdoni leximin →

Parma, një mrekulli italiane si Modena e De Biazit

Koha e borxheve të mëdha është lënë pas, për momentin. Një klub me histori të shkurtër, por të rëndësishme në Itali, si Parma, po jeton një tjetër “pranverë”, madje një nga më të bukurat. Skuadra nga Emilio Romanja ndodhet në vendin e 6-të në Serinë A, përmbi Romën, Torinon, Fiorentinën apo Atalantën, dhe me synime

Vazhdoni leximin →