Euroligë e spanjollëve, fitojnë Reali dhe Barça

Një fitore në shtëpi dhe një jashtë fushe ishin ndeshjet e mbrëmjes së fundit në kupën e kampionëve në basketboll për meshkuj. Reali i Madridit e Barcelona i mbyllën me sukses përballjet, dhe skuadrat spanjolle tani janë në pozicion të mirë për në katërshen finale. Mbi 10 000 tifozë ishin në Pallatin e Sportit në

Vazhdoni leximin →

CSKA fiton klasiken e re të Euroligës ndaj Fenerbahçes

Janë dy superfuqi moderne të lojës europiane të koshit, dhe tepër të forta në shtëpi, por jo kaq shumë kur janë ndeshur me njëra-tjetrën. Shpesh Fenerbahçe ka fituar në Moskë e CSKA-ja në Stamboll, dhe nuk bëri përjashtim dueli i javës së 28-të të Euroligës luajtur në kryeqytetin rus. CSKA-ja fitoi 70-68 një ndeshje tepër

Vazhdoni leximin →

Majk Xhejms, një amerikan dominon javën e Euroligës

Plot 10 lojtarë amerikanë ishin në fushë në Arenën e Realit të Madridit, në ndeshjen e javës në Euroligë ndaj Milanos. Ata shënuan gati gjysmën e pikëve në duelin e fituar, më në fund, nga Reali me shifrat 92-89, por sidomos duhet veçuar njëri. Majk Xhejms, basketbollist i Olimpias së Milanos (sot me emrin AX

Vazhdoni leximin →