U sulmuan arbitrat; Euroleague kërcënon për të mos luajtur më ndeshje në Greqi

Drejtuesit e Euroleagues reaguan pas lajmit se 3 arbitra ishin sulmuar në Athinë pas përfundimit të ndeshjes mes Panathinaikosit dhe Barcelonës. Nëpërmjet një komunikate për shtyp ata e përkufizuan agresionin si kriminal dhe të poshtër duke paralajmëruar Greqinë se nuk do të lejojnë më të zhvillohen ndeshje basketbolli në vendin helen nëse do të ketë

Vazhdoni leximin →

Kur quhesh Zhalgiris, edhe mund ta mposhtësh Realin e madh!

Ishte janari i vitit 1986 dhe “Mbreti i basketbollit”, Madridi, zbuloi qytetin e Kaunasit në Lituaninë sovjetike të asaj kohe, si dhe një skuadër e një lojtar të jashtëzakonshëm. Reali u mposht në fushën e Zhalgirisit, 87-95, në ndeshjen e Kupës së Kampionëve, dhe Arvidas Sabonis tregoi gjithë klasin e tij të denjë për elitën

Vazhdoni leximin →