Partizani mos qaj! Eleminim vërtet, por e ardhmja është me shpresë!

E tha saktë trajneri dhe drejtuesi i futbollit, Shkëlqim Muça (përveçse ish-lojtar super i talentuar): “Partizani është në rrugë të mbarë!” Duhet të quhet kompliment pas një humbjene 0-2, por një vlerësim i drejtë dhe i merituar, edhe pse kampionia e Shqipërisë “zbriti në kategori”, pra nga Championsi në Ligën e Europës. Karabaku, kampion i

Vazhdoni leximin →

Pickim alla Ronaldo: Si ka mundësi që të gjithë janë fajtorë, veç Mesit?

Futbollisti legjendar brazilian, Ronaldo, konsideron se tifozët nuk i respektojnë sa duhet futbollistët e Barcelonës dhe ndërkohë ngrejnë lart më tepër sesa duhet Lionel Mesin. “Para disa ditësh dëgjova se Barcelona humbi dhe u eliminua nga Liga e Kampioneve dhe se fajin e kishin Valverde, Kutinjo…, por jo Mesi. Kjo tregon mungesë respekti kundrejt të

Vazhdoni leximin →