Rumenige: Bajerni e falenderon Dortmundin nga zemra!

Dëshira e shefit ekzekutiv nuk mund të jetë tjetër: “Ne duam, para së gjithash, titullin e 8-të radhazi kampion!” Karl-Hajnc Rumenige, fitues si lojtar, i tillë edhe si drejtues, i tregon rrugën Bajernit të tij për sezonin e ri, por gjithsesi thekson nevojën edhe për diçka tjetër. “Konkurrenca nuk fle gjumë, – tha 63-vjeçari, –

Vazhdoni leximin →

Legjenda Kohler i ka disa dyshime për Humelsin tek Dortmundi

Padyshim që një qendërmbrojtës di të gjykojë për një tjetër qendërmbrojtës. Jurgen Kohler ka qenë një legjendë e Gjermanisë, e Këlnit, Bajernit, Juventusit dhe e Dortmundit, dhe fjalët e tij duhen marrë seriozisht kur flet për kthimin e Mats Humelsit tek Borusia. Ish-kampioni i botës në 1990 dhe kampioni i Europës në 1996, mendon se

Vazhdoni leximin →

Mats Humelsi do të jetë ca kohë beqar në Dortmund

Shpesh thuhet “familja vjen e para”, por më shumë duhet nënkuptuar si “fëmija vjen i pari”. Kështu mendon edhe gruaja e ish-kampionit të botës, Mats Humels, që tashmë është transferuar nga Bajerni tek Dortmundi. Kati Humels natyrisht që është e lidhur me burrin e saj, por po ashtu ka detyrën të kujdeset për djalin e

Vazhdoni leximin →

A mund të blihet titulli me 100 milionë? Pyesni Dortmundin!

Sezonin që sapo u mbyll, u dogj për fare pak. Borusia e Dortmundit mbeti prapa Bajernit vetëm për 2 pikë dhe humbi titullin e Bundesligës, duke përforcuar legjendën e përhershme se bavarezët, nëse duan, nuk kanë rivalë në Gjermani. Madje, pritej një “plaçkitje” e verdhezinjve pas një edicioni mjaft të mirë për pretendimet e tyre

Vazhdoni leximin →