Nga dhuna e tifozëve në derbi, tek premtimet e shkelura nga qeveria, alarm në Superligë!

Mund të kishte pasur edhe viktima. Kështu duket se ishte plani i disa tifozëve ultras të Tiranës në derbin ndaj Partizanit në “Selman Stërmasi”. Policia e Shtetit konfirmon në njoftimin e saj se ishin hapur tri gropa përpara tribunës ku ishin vendosur tifozët kundërshtarë, dhe ato i kishin mbushur me lëndë piroteknike, me mekanizëm ndezjeje

Vazhdoni leximin →

Penallti-dhuratë, dhe dhjetëra forca policore kundër Tiranës, fiton Kastrioti!

Tifozët nuk hynë në fushë, por nuk qe e nevojshme. Një tjetër ndeshje në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës kaloi me tension e nerva të skajshme, ndërsa rezultati me shumë gjasë u vendos nga vendimet e arbitrit. Kastrioti mundi Tiranën minimalisht 1-0, falë një 11-metërshi të akorduar nga gjyqtari Olsi Sokoli, që krijoi probleme

Vazhdoni leximin →