Federata Turke e Futbollit ndëshkon Trabzonspor

Pas disa ditësh heshjte, Federata Turke e Futbollit ka vendosur që përveç gjobave financiare, të ndëshkojë me gjashtë ndeshjesh në shtëpi pa tifozë, skuadrën e Trabzonspor, për agresionin e tifozëve të kësaj skuadre ndaj lojtarëve të Fenerbahce pas ndeshjes së 17 marsit. Gjatë takimit të luajtur në stadiumin “Papara Park”, në Trabzon, të cilin Fenerbahce

Vazhdoni leximin →

12 të arrestuar pas dhunës në Trabzon

Turqia vijon të jetë e tronditur pas asaj që ndodhi në fundin e ndeshjes Trabzonspor-Fenerbahçe, të dielën e kaluar. E teksa mysafirët po festonin fitoren e vuajtur 2-3, që i mbante në luftë për titull me Galatasaray-n, një grup i madh radikalësh nga skuadra vendase pushtuan fushën duke i sulmuar dhe futbollistët iu përgjigjën me

Vazhdoni leximin →

Java nuk mbyllet pa dhunë

Duket e pamundur që skenat e tensionit dhe përplasjet të mos jenë të pranishme në Kategorinë e Dytë, thuajse në çdo javë. Momente aspak të hijshme janë regjistrua në duelin mes Butrinti dhe Pogradecit, ku miqtë triumfuan me rezultatin 1-3. Vendimet e gjyqtarit Sokol Bebja janë kontestuar ashpër nga tifozeria vendase, teksa nuk kanë munguar

Vazhdoni leximin →

Maliqi asiston dhunë në Kukës

Nuk shpërtheu në Maliq por në Kukës vallja e dhunës dha një spektakël të orkestruar nga tifozët vendas dhe sigurisht të shtyrë nga FSHF. Futbolli në Shqipëri është transformuar në një betejë “Rambosh” ku më i forti në influencë fiton ndërsa më i forti në muskuj e pëson. Kështu i ndodhi Kukësit që merr stafetën

Vazhdoni leximin →