NBA, San Antonio mund LA Klipers, fiton dhe Golden Stejt

Sfida më e madhe e mbrëmjes së radhës në NBA ishte ajo mes San Antonios dhe Los Anxheles Klipers e zhvilluar në Staples Center. Në fund ajo që triumfoi ishte skuadra teksane me rezultatin122-11. Njeriu i ndeshjes për Spërs u bë Oldrixh me 38 pikë të shënuara, ndërkohë që dha kontributin e tij edhe DeRozan

Vazhdoni leximin →

NBA, Hjuston me ulje ngritje; tani fiton ndaj Indianës

Hjustoni nuk është në momentin më pozitiv të tij duke qenë se po përjeton një sezon me shumë amplituda. Skuadra e Rokets nuk është konstante në rezultatet e saj, por në sfidën e radhës ajo arriti të fitojë ndaj indianës me rezultatin 115-103. Perioda e dytë ishte ajo ku hjustoni bëri diferencën duke e fituar

Vazhdoni leximin →

NBA, Lakers nuk e ndjen efektin Xhejms, tjetër humbje

Ardhja e LeBron Xhejms duker se nuk po ndihet te Los Angeles Lakers. Skuadra kaliforniane e shtyu sërish takimin me suksesin e parë sezonal në NBA, pasi humbi edhe ndaj San Antonio Spurs 142-143, një humbje që erdhi pas kohës shtesë. skuadra teksane fitoi periodën e parë 40-26 duke lënë të kuptohet se do ta

Vazhdoni leximin →