Ibra – Shvajnit: Ej, makina gjermane, sa mirë dukesh për 50-vjeçar!

Shakatë mjaft origjinale të Zllatan Ibrahimoviçit nuk kanë të mbarur dhe kësaj here “viktimë” ra ish-futbollisti i përfaqësueses gjermane Bastian Shvajnshtajger që luan në ligën MLS të SHBA-së. Pikërisht, tre ish-lojtarë të Mançester Junajtidit Uejn Runi, Bastian Shvajnshtajger dhe Ibrahimoviçi u puqën bashkë në Orlando, ku u zhvillua një ndeshje All-Star në kuadrin e MLS-së

Vazhdoni leximin →

Klop, shumë i qartë me Solskjerin: Ishte vërtet një ndeshje m…!

Kurrë nuk i kanë munguar batutat dhe asnjëherë nuk është druajtur për të qenë i drejtpërdrejtë. Jurgen Klop ka respektin e shumëkujt edhe prej kësaj, dhe nuk përtoi ta shfaqte anën e tij të veçantë në fund të ndeshjes (së mërzitshme) Mançester Junajtid-Liverpul. Sapo gjyqtari Majkëll Oliver sinjalizoi përfundimin, trajneri gjerman shkoi të takonte kolegun

Vazhdoni leximin →

Konori ia leshon Habibit: Do të bësh mirë t’ia mbathësh!

Konor Makgregori erdhi me gjysmë ore vonesë në konferencën e shtypit para ndeshjes me Habib Nurmagomedovin në Las Vegas. Superylli irlandez i arteve marciale UFC erdhi me vonesë dhe kundërshtari i tij dagestanas nuk e priti, kështu që pyetje-përgjigjet e tij ai i mbaroi pa ardhur Makgregori që përsëri erdhi me shishen e uiskit irlandez

Vazhdoni leximin →