Racizëm, dhunë e gola, Shkëndija ende synon titullin pas barazimit me Vardarin!

Ishte derbi mes kryesuesve dhe kampionëve. U luajt në stadiumin “Filipi II” të Shkupit dueli i kreut në Superligën e Maqedonisë së Veriut, Vardar-Shkëndija Tetovë, dhe më shumë sesa rezultati, bëri jehonë sjellja e një pjese të tifozëve vendas. Tifogrupi “Komitët” dhe grupime të tjera brohoritën thirrje antishqiptare në rrugën e Shkupit përpara takimit, ku

Vazhdoni leximin →

Barazim heroik, por Mançester Junajtid mbytet me kritika!

Si ndeshje ishte një reklamë futbolli, në kuptimin që pati shumë gola, lojë të hapur dhe përmbysje. Përfundoi 3-3 Shefild Junajtid-Mançester Junajtid, por ndërsa vendasit mund të thuhet se dolën me kokën lart nga fusha, nuk ishte kështu për “djajtë e kuq”. “Mua më shqetëson më shumë ajo që ata bënë në 70 minuta, sesa

Vazhdoni leximin →