Zvicër, Baloteli gjobitet, I hiqet patenta për 3 muaj

Mario Baloteli ka probleme edhe me rregullat e qarkullimit rrugor. Sulmuesi I Breshias u gjobit në Zvicër me 100 Franga Zvicerane(90 Euro) për thyerje Kodit Rrugor dhe nuk do të mund të drejtojë makinën për 90 ditë në territorin helvet. Balotelit iu tërhoq patenta  për periudhën 31 dhjetor 2019-30 mars 2020, një vendim ky që 

Vazhdoni leximin →

Racizmi në Verona-Brescia, Baloteli I përgjigjet ultrasve: Këtu po cmendeni, jeni shkatërrimi

‘Këtu po cmendeni. Zgjohuni injorantë, se jeni shkatërrimi-ishte kjo përgjigjja e Mario Balotelit ndaj një deklarate të kreut të tifozëve ultras të Veronës, Luka Kastelini në lidhje me koret raciste në drejtim të sulmuesit të Breshias gjatë sfidës në Bendegodi. SuperMario në Instagram Stories citoi disa fjalë të thëna nga Kastelini: ‘Baloteli është italian sepse

Vazhdoni leximin →