Mbas 95 vitesh – një anglez tek Atletiko e Madridit!

Mbas plot 95 vitesh, Atletiko do të ketë përsëri në radhët e veta një futbollist anglez, më konretisht mbrojtësin e djathtë të shkëlqyer, KiranTripie. Për habi të shumë të tifozëve,ky pjesëtar i përfaqësueses angleze vendosi që të largohet nga Totenhemi për 30 milionë euro dhe të shpërngulet në “Vanda Metropolitano”. Tripie tanimë e nënshkroi kontratën

Vazhdoni leximin →

Askush nuk ka fituar më shumë se Atletiko gjatë verës!

Atletiko e Madridit gjatë viteve të fundit nuk ka bërë ndonjë transferim të madh, sidomos,për shkak të ndalimit të FIFA-s që ky klub spanjoll të sjellë lojtarë të rinj në radhët e veta, por tani, siç duket, gjithçka u kompensua. Klubi në fjalë që ka trajnerDiego Simeonen, ka shitur pothuajse të gjithë lojtarët e vet

Vazhdoni leximin →