Lebron Xhejmsi “ziliqar”: Nuk e kishim lënë kështu, Ronaldo!

Basketbollisti më i mirë në botë, Lebron Xhejmsi, i entuziazmuar nga goli fantastik i tipit gërshërë të Kristiano Ronaldos në ndeshjen e  fundit me Juventusin, e cilësoi atë të jashtëzakonshëm.

“Ronaldo, kjo nuk është e drejtë, ne nuk e kishim lënë kështu”, shkroi në rrjetet sociale basketbollisti më i mirë i NBA-së, duke mos e fshehur admirimin e tij nga goli maestral i futbollistit portugez. Sidoqoftë, Xhejmsi nuk ishte i vetmi sportist i njohur që i “hoqi kapelën” Ronaldos për gjuajtjen dhe golin e rralllë.

Sfidanti.al