Lebron Xhejms mendon tërheqjen!

Disfata ishte e rëndë pavarësisht se ai vazhdoi me shkëlqimin si përherë. Lebron Xhejmsi 38-vjeçar u detyrua të ndalet në rrugën e tij drejt titullit në NBA, trofe për të cilin do të luftojë Nikola Jokiç me Denverin e tij. Menjëherë pas eliminimit të Lejkërsave me shifrat 0-4, Lebroni u ngacmua duke u pyetur për

Vazhdoni leximin →

Kush fiton, Nikola Jokiç apo dyshja Lebron-Dejvis?!

Dueli i finales së Konferencës Perëndimore në NBA në letër do të cilësohej diçka e përfunduar, por e vërteta dihet që është ndryshe. Denver Nagets ishte vërtet skuadra më e mirë perëndimore në basketbollin amerikan, dhe Los Anxhelos Lejkërsat mezi hynë në plej in, por gjithsesi forma e ekipeve nuk është shumë larg njëra-tjetrës. Denveri

Vazhdoni leximin →

Lebroni eliminon Golden Stejtin, Majemi gjithashtu kualifikohet

Los Anxheles Lejkërs dhe Majemi janë dy skuadrat e tjera të finaleve të Konferencave.  Me LeBron Xhejms në një mbrëmje të shkëlqyer, skuadra kaliforniane mundi 122-101 Golden Steit, duke mbyllur serinë e gjysmëfinaleve me rezultatin e përgjithshëm 4-2. “Mbreti” i Lejkërs shënoi 30 pikë në triumfin e ekipit të tij. Po ashtu, Xhejms iu afrua

Vazhdoni leximin →

NBA, Entoni Dejvis dhe Lebron Xhejms nuk dinë të ndalen!

Hakmarrja ishte e shpejtë dhe e duhura, pasi humbjes së rëndë në Oklend. Los Anxhelos Lejkërsat fituan ndaj Golden Stejt Uorriorsave 127-97, në një mbrëmje ku dominuan Entoni Dejvis dhe Lebron Xhejms. Dyshja e “Liqenasve” duket në formën më të mirë dhe do të synojë titullin, edhe pse mezi hyri në plej of. Në sfidën

Vazhdoni leximin →

Fitore e madhe e Lejkërsave dhe kualifikim ndaj Memfisit

Suksesi ishte i thellë, 125-85, falë një skuadre që është kthyer në pretendente dhe falë edhe dëmtimit të Xha Morantit. Los Anxhelos Lejkërsat e shfrytëzuan faktorin fushë duke kaluar Memfisin e duke qenë tani në raundin e dytë të plej ofit në NBA. Përballë do të ketë fituesin e çiftit Sakramento-Golden Stejt në gjysmëfinalen e

Vazhdoni leximin →