NBA, vërtet mund të ketë një shkëmbim Lebron-Durant?!

Duket e vështirë që një legjendë si Xhejmsi të përfundojë si “mall shkëmbimi”, ndërsa legjenda e basketbollit thjesht ka bërë lëvizjet që ka dashur. Që nga Klivlendi, Majemi, sërish në Klivlend e tani tek Lejkërsat, gjithçka është bërë me vullnetin e Lebronit, ndaj duket lajm i habitshëm ai që vjen nga SHBA se Lejkërsat dhe

Vazhdoni leximin →

Mesi është sportisi më i pasur për vitin 2021!

Në fushën e lojës nuk ka pasur shkëlqimin e kaluar, dhe më shumë është folur për Mbapenë, Salahun, Halandin, Benzemanë, De Brujnen apo edhe Kristiano Ronaldon, por gjithsesi kur vjen puna tek fitimet Lionel Mesi nuk di të bjerë poshtë. Superylli argjentinas i Paris SG arriti deri në 131 milionë USD fitime në 2021, që

Vazhdoni leximin →